Značka: Kinetfyz

Aplikátory striebra spray / pipetka plnohodnotná náplň IONT / UNIVERSAL / ARGENA 50 ml

Šetrná aplikácia u detí i dospelých.

Koloidné a iónové striebro vo forme rozprašovača 50 ml sa používa v malých dávkach ako antibakteriálny a čiastočne antiseptický a dezinfekčný prostriedok. Koloidné striebro a iónové striebro je alternatíva podpory a prevencie pri ohrození zdravia vyvolané bakteriálnou nákazou a niektorými chorobami vírusového pôvodu. 

Radenie produktov podľa intenzity pôsobenia zostupne: 1. IONT, 2. UNIVERSAL, 3. ARGENA.

Podľa toxicity a miery šetrnosti je to presne naopak (najšetrnejší ARGENA, potom nasleduje UNIVERSAL a na tretej pozícii produkt IONT).

Kategória: Aplikátory striebra
Záruka: 1 mesiac

Zvoľte variant

IONT Ag10ppm Ag+ >20%: spray
Skladom
Môžeme doručiť do: 7.12.2021
€3
IONT Ag10ppm Ag+ >20%: pipetka
Skladom
Môžeme doručiť do: 7.12.2021
€3
UNIVERSAL Ag30ppm Ag+ <20%: spray
Skladom
Môžeme doručiť do: 7.12.2021
€3
UNIVERSAL Ag30ppm Ag+ <20%: pipetka
Skladom
Môžeme doručiť do: 7.12.2021
€3
ARGENA Ag35ppm Ag+ <10%: spray
Skladom
Môžeme doručiť do: 7.12.2021
€3
ARGENA Ag35ppm Ag+ <10%: pipetka
Skladom
Môžeme doručiť do: 7.12.2021
€3

Môžete sa pozrieť na:  PRÍKLADY POUŽITIA STRIEBRA (stručná špecifikácia použitia IONT, UNIVERSAL, ARGENA)

Pre vonkajšie použitie sa ponúka niekoľko možností - výplachy, kloktanie, postrek, kvapkanie.

Pri kvasinkových infekciách u ľudí a u zvierat pri kožných vyrážkach, aby nedošlo k takým komplikáciám, ako je vznik ďalších infekcií, baktérií alebo šírenie infekcie do ďalších orgánov je vhodnejšie IONT.

Ako účinná ochrana pred nežiaducimi baktériami a k podpore rýchleho hojenia pri odreninách, po bodnutí hmyzom a hlavne u popálenín alebo hnisavých hlbších abscesov, všade tam, kde môže dôjsť k prieniku do krvného obehu, je vhodnejšie ARGENA.

UNIVERSAL odporúčame, pokiaľ je vnútorné prostredie zahlienené a teda dochádza k množeniu patogénnych baktérií. Rovnako je určený ku kontaktu s povrchom kože a hodí sa na vyrážky bakteriálneho pôvodu a hlavne pri výskyte dekubitov (preležanín) a povrchových vredov napríklad u ležiacich pacientov a starších ľudí.

Koloidné striebro vo forme pipetky 50 ml sa používa v malých dávkach. Pôsobí upokojujúcim a protizápalovým účinkom.
Na základe empírie našich zákazníkov možno aplikovať bez obáv k výplachu telových dutín najmä pri zahlienení, tiež do nosa, uší; alebo možno vdychovať aerosólové čiastočky z rozprašovača. Rozprašovač 50 ml nájde uplatnenie aj pre bakteriálnu dezinfekciu ústnej dutiny, proti kvasinkovým vaginálnym ťažkostiam, na postrek konečníka, nôh a pod. Tiež u podpory liečby a urýchlenie hojenia dekubitov (preležanín), vredov, odrenín, popálenín atď.

Poznámka: Legislatíva EÚ vymedzuje z dôvodov prevencie očnú sliznicu ako nepovolené vonkajšie použitie.

 

Špecifikácia produktov

Koloidné striebro ARGENA (Argentum Colloidale) je účinné, veľmi šetrné a takmer netoxické. Likviduje predovšetkým baktérie a niektoré vírusy. Nanočastice striebra sa nehromadí v organizme. Výskumy s koloidným striebrom ukázali, že väčšina baktérií a vírusov proti nemu nedokáže vyvinúť rezistenciu. Z analytického pohľadu chémie sa jedná o disperziu nanočastíc vo veľmi čistej deionizovanej destilovanej vode. Obsah strieborných nanočastíc Ag je 35 ppm (mg/l). Produkt má znížený obsah katiónov Ag+ <10% vďaka špeciálnemu dvojstupňovému výrobnému procesu. Týmto postupom je zachovaná mikrobiologická efektivita výrobku ale skracuje sa čas skladovania a spotreby. Mimoriadnou výhodou zníženého počtu katiónov Ag+ je však zvýšená šetrnosť voči bunkám ľudského i zvieracieho organizmu.

 

Koloidné striebro UNIVERSAL disperzia Ag 30 ppm Ag + <20% (koloidné Ag - vodná disperzia nanočastíc striebra) je veľmi účinný a šetrný prípravok s biocídnymi a antiseptickými účinkami, ktorý likviduje najmä baktérie a niektoré kvasinkové zaplesnenia a vírusy. Funguje na princípe prírodného antibiotiká, na ktoré si však nemožno vytvoriť rezistenciu.

 

Iónové striebro IONT suspenzia Ag 10 ppm Ag+ >20% (hydrosol striebra, monoatomární koloidné striebro) je tým najuniverzálnejším prostriedkom proti baktériám a niektorým patogénnym prvokom a vírusom a je vysoko účinné pri mikrobiologickej likvidácii kvasinkových plesní. Prečítajte si a informujte sa viac o zdravotnom riziku nadmerného či dlhodobého užívania. Jedná sa o typ koloidného striebra, ktoré je doposiaľ prevažne zastúpené na slovenskom trhu (vydávané nie celkom presne za koloidné!).

 

Odporúčanie

Uchovávajte v tme a chráňte pred mrazom! Striebro by nemalo prísť do styku s kovom. Spotrebujte najlepšie do 1 mesiaca od dátumu odoslania - nie je určené na skladovanie.

Nemali by používať osoby s preukázanou kontaktnou alergiou na striebro.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Kinetfyz - pohyb a fyzioterapia - je rodinná firma. Sídlime v regióne Južné Valašsko v malebnom kraji Bielych Karpát na pomedzí Českej republiky a Slovenska. Hlavným predmetom nášho podnikania sú vzdelávacie a poradenské služby v oblasti fyzioterapie a športu. Takisto prevádzkujeme notifikovanú kozmetickú výrobu na báze koloidného a iónového striebra.


Pod značkou Argena držíme tradíciu predaja koloidného striebra špecifických vlastností (disperzia nanočastíc, deionizácia, stérická stabilizácia a ďalšie) na Slovensku už od roku 2009. Na českom trhu pôsobíme od konca roku 2015. Objednávky a maloobchodný predaj zabezpečujeme online na stránkach www.argena.sk, www.eshop-argena.cz.

firmyLogo

Nájdete nás na zozname overených firiem

Porovnanie cien tovaru Navštívte Argena.sk v ShopMania